Srebny krzyż zasługi dla prof. Dr hab. inż.

Kategorie

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed lacinia nisl nec aliquam laoreet. Sed facilisis massa id ipsum fermentum tempor. Duis feugiat ante arcu, et facilisis metus euismod at. Duis at elementum velit, a laoreet ex. Aenean auctor, arcu et vehicula maximus, augue tortor interdum erat, non porta nisl justo eu velit. Fusce dapibus sapien risus, a pulvinar justo pretium vel. Proin fermentum ex sed varius suscipit. Ut purus libero, condimentum ut velit sit amet, fringilla vehicula purus. Nulla facilisi. Morbi a lacus tempor odio iaculis luctus. Fusce consectetur ante et finibus congue.

Image

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Łódzkiej w Sali widowiskowej PŁ, w dniu 13.11.2019 roku wręczono najwyższe odznaczenia państwowe.

Wicewojewoda łódzki  – Karol Młynarczyk oraz prorektor Politechniki Łódzkiej – prof. Ireneusz Zbiciński wręczyli ponad 80 medali i ponad 20 odznaczeń Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej.

Z przyjemnością informujemy, że Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Kierownik Katedry Aparatów Elektrycznych Profesor Piotr Borkowski.

Obszar zainteresowań naukowych Profesora Piotra Borkowskiego koncentruje się na problematyce łączenia prądów stałych, interdyscyplinarnej problematyce badań i komputerowego projektowania materiałów stykowych oraz problematyce zasilania i sterowania inteligentnych systemów budynków oraz problemami dotyczącymi zarządzania zasobami energetycznymi.

Od roku 2011 profesor Piotr Borkowski jest kierownikiem Katedry Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej: www.kae.p.lodz.pl

Profesor  Borkowski jest autorem ponad 115 publikacji, 3 monografii, 3 podręczników akademickich i 2 skryptów.

Był głównym wykonawcą 21 grantów KBN, MNiSW, NCN i NCBiR. W sześciu grantach pełnił rolę kierownika. Wykonał 48 prac projektowych i doświadczalnych dla przemysłu. Posiada trzy patenty.

Za działalność badawczą otrzymał wielokrotnie nagrody JM Rektora Politechniki Łódzkiej (1993, 1994, 1998, 2000, 2002, 2011-2019).

Prezydium Oddziału Polskiej Akademii Nauk i Konferencji Rektorów Państwowych Uczelni Wyższych w Łodzi, przyznało profesorowi Piotrowi Borkowskiemu w 2001 roku nagrodę w dziedzinie nauk technicznych, za działalność naukową. W 2019 otrzymał Nagrodę Badawczą Siemensa oraz medal 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich za osiągnięcia w pracy naukowej, w szczególności za współautorstwo w opracowaniu łączników prądu stałego (600 i 2000 A) do zabezpieczania Wielkiego Zderzacza Hadronów w CERN.

Usunięto obraz.

Szczerze gratulujemy osiągniętego wytężoną pracą naukową wyróżnienia. Życzymy Panu Profesorowi Piotrowi Borkowskiemu dużo zdrowia oraz wielu takich sukcesów i wyróżnień.

Zespół Pracowników Katedry Aparatów Elektrycznych