Kategorie
Z inicjatywy Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w Seulu odbyło się Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum. W gronie 6 naukowców obecnych w polskiej delegacji był dr inż. Mariusz Jabłoński z Katedry Aparatów Elektrycznych. Badacz opisuje swoje wrażenia z kilkudniowej wizyty (23-25 kwietnia 2024 r.) oraz zaangażowanie Politechniki Łódzkiej w działania związane z tematyką efektywności energetycznej.
Kategorie
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) bazując na podpisanym 28 października 2022 roku porozumieniu o współpracy dwustronnej, planują ogłosić drugi wspólny konkurs na projekty badawczo-rozwojowe w dziedzinie efektywności energetycznej (Energy Efficiency). Ogłoszenie konkursu zaplanowane jest na 27 maja 2024 r., nabór potrwa do 27 sierpnia.
Kategorie
Sztuczna inteligencja wiodącym tematem Research Week to wydarzenie interdyscyplinarne, jednak dominujący temat w tegorocznej edycji to sztuczna inteligencja. Zdając sobie sprawę z rosnącej roli AI w wielu obszarach życia, zapraszamy na spotkania z ekspertami i seminaria jej poświęcone. Więcej: https://www.researchweek.p.lodz.pl/aktualnosci/sztuczna-inteligencja-wi…
Kategorie
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 10 lipca 2023 r. zmarł Św. P. dr hab. inż. Marek Bartosik prof. PŁ emerytowany Profesor Politechniki Łódzkiej, wieloletni Dyrektor Instytutu/Katedry Aparatów Elektrycznych, zasłużony pracownik Katedry Aparatów Elektrycznych. W latach 2002 – 2006 Sekretarz Stanu w Urzędzie Komitetu Badań Naukowych, w Ministerstwie Nauki i Informatyzacji, a następnie Edukacji i Nauki, a także Członek Stałego Komitetu Rady Ministrów. Uroczystości żałobne odbędą się w dniu 17 lipca 2023 r. w poniedziałek o godzinie 12:45 na Cmentarzu rzymskokatolickim pw. św. Antoniego „Mania”. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia Kierownik wraz z pracownikami Katedry Aparatów Elektrycznych PŁ
Kategorie
Donec lacus nisi, pretium eu ex non, elementum feugiat urna. Maecenas nec lacinia tortor, sed egestas nisl. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Mauris ac nisi eget diam sagittis ultricies at ac magna.
Kategorie
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed lacinia nisl nec aliquam laoreet. Sed facilisis massa id ipsum fermentum tempor. Duis feugiat ante arcu, et facilisis metus euismod at. Duis at elementum velit, a laoreet ex. Aenean auctor, arcu et vehicula maximus, augue tortor interdum erat, non porta nisl justo eu velit. Fusce dapibus sapien risus, a pulvinar justo pretium vel. Proin fermentum ex sed varius suscipit. Ut purus libero, condimentum ut velit sit amet, fringilla vehicula purus. Nulla facilisi. Morbi a lacus tempor odio iaculis luctus. Fusce consectetur ante et finibus congue.