Przejdź do treści

Wizyta polskiej delegacji w Seulu

Data dodania
Kategorie

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) bazując na podpisanym 28 października 2022 roku porozumieniu o współpracy dwustronnej, planują ogłosić drugi wspólny konkurs na projekty badawczo-rozwojowe w dziedzinie efektywności energetycznej (Energy Efficiency). Ogłoszenie konkursu zaplanowane jest na 27 maja 2024 r., nabór potrwa do 27 sierpnia.

Image

Na zaproszenie agencji KETEP polska delegacja odbyła wizytę w Seulu (23-25 kwietnia 2024 r.). W składzie delegacji znalazło się 6 polskich naukowców specjalizujących się w temacie efektywności energetycznej oraz reprezentacja NCBR.

W gronie zaproszonych naukowców, obecnych w polskiej delegacji był dr inż. Mariusz Jabłoński z Katedry Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej.

Głównym punktem wizyty było wydarzenie pn. Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum, podczas którego polscy oraz koreańscy przedstawiciele zaprezentowali swoją działalność badawczą oraz pomysły na współpracę. W ramach wydarzenia odbyła się również sesja match-makingowa, podczas której doszło do nawiązania kontaktów oraz wymiany wiedzy i doświadczeń, które posłużą w przyszłej realizacji projektów.

Więcej na stronie NCBR: 

Wizyta polskiej delegacji w Seulu - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Portal Gov.pl (www.gov.pl)