Przejdź do treści

Współpraca między Polską a Koreą w obszarze technologii energetycznych

Data dodania
Kategorie

Z inicjatywy Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w Seulu odbyło się Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum. W gronie 6 naukowców obecnych w polskiej delegacji był dr inż. Mariusz Jabłoński z Katedry Aparatów Elektrycznych. Badacz opisuje swoje wrażenia z kilkudniowej wizyty (23-25 kwietnia 2024 r.) oraz zaangażowanie Politechniki Łódzkiej w działania związane z tematyką efektywności energetycznej.

Image

Katedra Aparatów Elektrycznych (KAE) od wielu lat prowadzi badania z obszaru efektywności energetycznej inteligentnych budynków i miast. W 2022 roku rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik uroczyście otworzył inteligentne piętro w budynku A12 Katedry. Było ono zrealizowane w ramach projektu „Interdyscyplinarne Centrum Badawczo-Rozwojowe Zaawansowanych Materiałów i Inteligentnych Systemów Zarządzania w Budownictwie 2020+ Politechniki Łódzkiej” współfinansowanego ze środków europejskich w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Politechnika Łódzka, już od blisko 10 lat, jako jedyna uczelnia w kraju prowadzi inżynierski kierunek studiów Systemy sterowania inteligentnymi budynkami i wypromowała ponad 120 dyplomantów. W ubiegłym roku kierunek uzyskał akredytację PKA.

Więcej w artykule na stronie Życia Uczelni:
Współpraca między Polską a Koreą w obszarze technologii energetycznych | Życie Uczelni (lodz.pl)